Борисов в Кюстендил: Наричат ме модел "Борисов-Пеевски" - мога да им отговоря, но нали след изборите трябва да мислим как да работим
" Аз не съм нарушил пръв положителния звук. Но от нощес ме назовават модел Борисов-Пеевски, задкулисие, олигархия, или го споделят все едно важи за мен и нито едно от тия неща не е правилно, не мога да отговоря. Има какво да кажа, но по-късно би трябвало да седнем и да мислим по какъв начин да работим ". Това съобщи в Кюстендил водачът на ГЕРБ Бойко Борисов, който е на посещаване в града, с цел да поддържа лидера на листата Христо Терзиев и претендентите за депутати в района.
Бойко Борисов, Христо Терзийски и Огнян Атанасов Източник: Скрийншот видео кадър
А той наскърбява и ПП-ДБ - сглобкаджии, те създали всичко. И аз желая да имам еднолично ръководство, само че народът не го дава. Сега сме 5-6 партии. Искам да има държавно управление и прогнозируемост, добави Борисов, явно визирайки някогашният президент Румен Радев. " Обещавам, че няма да сътворявам проблеми, а ще се опитам да има устойчиво ръководство, добави някогашният министър председател.
" Има ГЕРБ, партия на 20 година Има модел - работа на страната с общините и бизнеса. Във всички сфери - археология, просвета, саниране, спорт... По всяка тематика сме се опитвали, когато зависи от нас да създадем 2-3 повече стъпки. Модел Борисов-Пеевски няма! Имаше 1 година модел да влезем в еврозоната, да възстановим парите и ни трябваха 121 депутата и работихме със Слави Трифонов, Зафиров, Гуцанов. Бяхме и модела сглобка, тъй като след 7 избора нямаше различен вид ", съобщи Борисов.
" Бих толерирал партиите, които желаят непоклатимост, с цел да може кметовете да си гледат изборите, а не да ги оцветяваме и да ги тормозим от мандат на мандат. ГЕРБ е явен - водач, изпълнителна коалиция, депутати. Другите имат коалиция, със знайни и незнайни мандатоносители, където е сянката на господин Копринков, който не е в формалната власт, само че всеки знае, че той управлява обединението на Радев. Всичко прави в сенките, с олигархията. Той си разрешава нощес да приказва за мен, няма да му икономисвам. И брачната половинка му сподели (на Радев, бел. ред.) - индивидът, който не би трябвало да загатваме, само че за сметка на нея аз не се опасявам. Щом ти ще ги спасяваш, да са живи и здрави избавените тогава ", съобщи Борисов.
Кметът на Кюстендил Огнян Атанасов подчертава за значимостта от държавен бюджет и изрази вяра, че след изборите политическите субекти ще намерят близки точки и здрав разсъдък. " В последния ден на Народното събрание ви оправихме финансовите разноски и преходните останки. Защо не желаеха това да се случи? Кметовете са от всички партии. Това е за всички кметове, 2,5 година без бюджет - какъв кмет си - мъж без портфейл ", разяснява водачът на ГЕРБ.
Борисов посети Художествената изложба в Кюстендил. В Шишковци се прави общинска изложба, отдадена на Владимир Димитров - Майстора. А лидерът на листата Христо Терзиев описа за 4-годишната битка с бюрокрацията, с цел да може общината да придобие гарата в Шишковци, още веднъж, с цел да се подчертава на Майстора. Явно Шишковци ви е значимо и го поставям преди всичко, означи Борисов.
Удвояване на посетителите от сегашните 25 хиляди си пожелаха претендентите на ГЕРБ. А Борисов се пошегува с кмета на Кюстендил Огнян Атанасов, че може да бъде екскурзовод в свободното си време. " Най-обичам като рисувам да рисувам петел ", сподели Борисов, тъкмо пред картина " Хулиган Петльо " от актуален художник.
Кметът акцентира, че търсят финансиране за разкопките под галерията - " изпод всичко е Рим ", сподели той до момента в който водеше Борисов към тях под звуците на реновацията на постройката на галерията. Местните обясниха на Борисов за плана, който е разграничен на две - с и без археология. " Под нас се намира северната стена на Полтария ", заобясняваха му от галерията. Лидерът на ГЕРБ получи и точни уточнения по какъв начин ще наподобява галерията и общината, съчетавайки експозиция на мозайки от Рим и античния град. Хората ще могат да вървят над тях.
Колко пари, кмете, попита Борисов. В момента са отпуснати 16,6 млн. лева за реорганизация на постройката, даде доклад Атанасов. Ще са нужни 2,5 млн. евро за останалото. Считайте го за направено. Доволен съм за направеното тази година, това е нашата работа като партия - музеи, галерии, църкви, манастири, детски градини. Пиши Шишковци на бележника ", сподели водачът на ГЕРБ. Той изиска да знае какво се случва и със стадиона и получи заричане той да е подготвен през август. Работи се по санирането на 22 блока в Кюстендил. Театърът е станал районен културен институт и локалните управляващи разчитат в новия бюджет да има пари и за това. На общините ни е мъчно да работим без бюджет, сподели кметът.
Борисов в църквата в Кюстендил Източник: Скрийншот видео кадър
Христо Терзиев похвали екипа на някогашния вицепремиер Томислав Дончев за новото райониране, с което области като Кюстендил са излезли " от сянката на София ". На въпрос от полицията общителни ли са от Министерство на вътрешните работи след 23 часа, Терзиев с усмивка сподели, че към този момент няма недоволства.
Борисов отиде и на литургия, а владиката го благослови за всички положителни каузи, които направил за възобновяване на манастира и църквата.
Бойко Борисов, Христо Терзийски и Огнян Атанасов Източник: Скрийншот видео кадър А той наскърбява и ПП-ДБ - сглобкаджии, те създали всичко. И аз желая да имам еднолично ръководство, само че народът не го дава. Сега сме 5-6 партии. Искам да има държавно управление и прогнозируемост, добави Борисов, явно визирайки някогашният президент Румен Радев. " Обещавам, че няма да сътворявам проблеми, а ще се опитам да има устойчиво ръководство, добави някогашният министър председател.
" Има ГЕРБ, партия на 20 година Има модел - работа на страната с общините и бизнеса. Във всички сфери - археология, просвета, саниране, спорт... По всяка тематика сме се опитвали, когато зависи от нас да създадем 2-3 повече стъпки. Модел Борисов-Пеевски няма! Имаше 1 година модел да влезем в еврозоната, да възстановим парите и ни трябваха 121 депутата и работихме със Слави Трифонов, Зафиров, Гуцанов. Бяхме и модела сглобка, тъй като след 7 избора нямаше различен вид ", съобщи Борисов.
" Бих толерирал партиите, които желаят непоклатимост, с цел да може кметовете да си гледат изборите, а не да ги оцветяваме и да ги тормозим от мандат на мандат. ГЕРБ е явен - водач, изпълнителна коалиция, депутати. Другите имат коалиция, със знайни и незнайни мандатоносители, където е сянката на господин Копринков, който не е в формалната власт, само че всеки знае, че той управлява обединението на Радев. Всичко прави в сенките, с олигархията. Той си разрешава нощес да приказва за мен, няма да му икономисвам. И брачната половинка му сподели (на Радев, бел. ред.) - индивидът, който не би трябвало да загатваме, само че за сметка на нея аз не се опасявам. Щом ти ще ги спасяваш, да са живи и здрави избавените тогава ", съобщи Борисов.
Кметът на Кюстендил Огнян Атанасов подчертава за значимостта от държавен бюджет и изрази вяра, че след изборите политическите субекти ще намерят близки точки и здрав разсъдък. " В последния ден на Народното събрание ви оправихме финансовите разноски и преходните останки. Защо не желаеха това да се случи? Кметовете са от всички партии. Това е за всички кметове, 2,5 година без бюджет - какъв кмет си - мъж без портфейл ", разяснява водачът на ГЕРБ.
Борисов посети Художествената изложба в Кюстендил. В Шишковци се прави общинска изложба, отдадена на Владимир Димитров - Майстора. А лидерът на листата Христо Терзиев описа за 4-годишната битка с бюрокрацията, с цел да може общината да придобие гарата в Шишковци, още веднъж, с цел да се подчертава на Майстора. Явно Шишковци ви е значимо и го поставям преди всичко, означи Борисов.
Удвояване на посетителите от сегашните 25 хиляди си пожелаха претендентите на ГЕРБ. А Борисов се пошегува с кмета на Кюстендил Огнян Атанасов, че може да бъде екскурзовод в свободното си време. " Най-обичам като рисувам да рисувам петел ", сподели Борисов, тъкмо пред картина " Хулиган Петльо " от актуален художник.
Кметът акцентира, че търсят финансиране за разкопките под галерията - " изпод всичко е Рим ", сподели той до момента в който водеше Борисов към тях под звуците на реновацията на постройката на галерията. Местните обясниха на Борисов за плана, който е разграничен на две - с и без археология. " Под нас се намира северната стена на Полтария ", заобясняваха му от галерията. Лидерът на ГЕРБ получи и точни уточнения по какъв начин ще наподобява галерията и общината, съчетавайки експозиция на мозайки от Рим и античния град. Хората ще могат да вървят над тях.
Колко пари, кмете, попита Борисов. В момента са отпуснати 16,6 млн. лева за реорганизация на постройката, даде доклад Атанасов. Ще са нужни 2,5 млн. евро за останалото. Считайте го за направено. Доволен съм за направеното тази година, това е нашата работа като партия - музеи, галерии, църкви, манастири, детски градини. Пиши Шишковци на бележника ", сподели водачът на ГЕРБ. Той изиска да знае какво се случва и със стадиона и получи заричане той да е подготвен през август. Работи се по санирането на 22 блока в Кюстендил. Театърът е станал районен културен институт и локалните управляващи разчитат в новия бюджет да има пари и за това. На общините ни е мъчно да работим без бюджет, сподели кметът.
Борисов в църквата в Кюстендил Източник: Скрийншот видео кадър Христо Терзиев похвали екипа на някогашния вицепремиер Томислав Дончев за новото райониране, с което области като Кюстендил са излезли " от сянката на София ". На въпрос от полицията общителни ли са от Министерство на вътрешните работи след 23 часа, Терзиев с усмивка сподели, че към този момент няма недоволства.
Борисов отиде и на литургия, а владиката го благослови за всички положителни каузи, които направил за възобновяване на манастира и църквата.
Източник: zonanews.bg
КОМЕНТАРИ




